You are here:

GES Keşif ve Ön Bilgilendirme

GES Keşif ve Ön bilgilendirme

GES Keşif ve ön bilgilendirme işlemi ilk tanışma aşamasında, hem müşteri hem de olası GES sisteminin ön planlanması aşamasıdır. Yüzyüze geliştirilen ilişkiler daha kalıcı, ayrıntılı keşif yapılan santraller ise kusursuz kurulumlara yol açar. 

GES keşif işleminde ve GES bilgilendirme işleminde hangi aşamaları nasıl yaptığımızı, nelere dikkat ettiğimizi ve olası GES sistemini çatıya nasıl yerleştirebilirizi değerlendireceğiz.

GES Keşif

GES keşif işlemi çatı tipinizin tespiti, çatı alanının tespiti, çatıda gölge yapabilecek unsur olup olmaması gibi ön adımları içerir. Bu ön adımlar tamamlanınca panel altı alüminyum konstrüksiyon sisteminin çatıya nasıl uygulanabileceği, panel diziliminin nasıl yapılabileceği ile ilgili ön plan yapılır.

Tüm bu işlemlerden sonra kablo tavalarının ve kabloların elektrik odasına nasıl ulaşacağı, ortalama kaç metre kablo kullanılması gerektiği, topraklama sisteminin nasıl yapılacağı keşfi yapılır ve kablo kesiti belirlenir.

Tüm bu işlemleri sizinle tanışmaya geldiğimizde, sizinle beraber yapıyoruz. en ufak ayrıntıyı atlamıyoruz. %100 eksiksiz işi teslim etmek için her adım bizim ve sizin için önemli.

GES Ön Bilgilendirme

GES ön bilgilendirme işlemi tanışma esnasında GES sistemi hakkında sizi bilgilendirmek, keşifle birlikte olası kurulum planlarından bahsetmekten oluşur. Varsa çatıda yapılabilecek bir değişiklik yada Güneş Enerji Santrali için Enerji dağıtım şirketi tarafından istenen olmazsa olmaz bazı zorunluluklar  vardır. Örnek verecek olursak köpüklü yangın sistemi ve çatınızın statik projesidir. Bu ve benzer zorunluluklar hakkında bilgilendiririz.

Tanışma işlemi bittikten sonra bizim için teklif hazırlama aşamasına geçilir. Amorti sürelerinden bahsettiğimiz, tahmini giderlerin ve yıllık kazançlarında olduğu kapsamlı bir fiyat teklifi ve panel yerleşim planı hazırlar ve size paylaşırız. 

Görüşme esnasında sizden elektrik faturanızı ve çatı statik projenizi talep edeceğiz. Bu bilgilerle keşiften önce bile size ufak bir bilgilendirme yapabiliriz.