You are here:

GES Mühendislik

GES Mühendislik

GES Mühendislik hizmeti Güneş enerji santrali kurulmadan önce, enerji dağıtım şirketinden proje onayı alınma esnasında yapılan işlemlerdir. Çağrı mektubu çıktıktan sonra bir çok işlem yapılır ama elektrik prejesi ve statik projesi bunların en önemlileridir.

GES mühendislik hizmetimizi GES Elektrik projesi ve GES Statik proje olarak iki başlıkta kısaca inceleyeceğiz.

GES Elektrik Projesi

GES elektrik projesi çizimi aslında tek hat şeması çizimi olarak geçer. Bu projede kullanılacak olan Dc kabloların uzunlukları, kesitleri, string sayıları yer alır.

Aynı şekilde inverter ve sonrasında kullanılacak olan Ac kablo kesitleri, uzunlukları, kablo yollar ve bunlarla beraber GES panosu AD panosu içeriği ve kullanılan tüm ara elamanlar bu projede belirtilir.

GES Statik Projesi

GES Statik projesi panel altında kullanılacak olan Alüminyum taşıyıcı sistemin ayrıntılarını içerir. toprağa, betona yada çatıya uygulanacak taşıyıcı sistem belirlenir ve çizimi yapılır. Kullanılacak panel tutucu ekipmanlar, civatalar ve somunlar dahil her şey bu projede yer alır.

Ayrıca bu taşıcı sistemin ağırlık taşıma kapasitesi ve statik olarak özellikleri bu projede belirlenir. Bu çizim hem Belediyelerden uygunluk alınmak için ve enerji dağıtım şirketine GES ‘ i tanıtmak için kullanılır.